بازار بزرگ تهران کجاست؟ ساعات کاری بازار اصلی شهر

208
0
بازار بزرگ تهران کجاست

خرید از بازار بزرگ تهران انتخاب بسیاری از مسافرانی است که در حین سفر به تهران قصد خرید دارند. از طرفی بسیاری از مردم تهران بزرگ نیز برای تهیه کالاهای ضروری خود تمایل دارند تا از مراکز خرید و بازارهای بزرگ و شیک خریداری کنند. خرید از این مراکز مزایای خود را دارد. اما در این میان عده ­ای دیگر، تمایل دارند خرید خود را از بازارهای اصلی شهر انجام دهند که علاوه بر قیمت‌های مناسب و تنوع زیاد کالاها و محصولات، سیر و سفر سیاحتی در بازار نیز داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا سری به بازار بزرگ تهران که در آن از جان مرغ تا شیر آدمیزاد یافت میشود و زیبایی‌ها و موارد مرتبط با آن بزنیم.

بازار بزرگ تهران کجاست؟

یکی از بزرگ‌ترین بازارهای ایران، بازار بزرگ تهران است که در پایتخت و در منطقه ۱۲ واقع شده است. مساحت این بازار بیش از یک کیلومترمربع است. بازار از شمال به خیابان پانزده خرداد و از جنوب به خیابان‌ مولوی محدود می‌شود و شرق و غرب آن را خیابان مصطفی خمینی و خیابان خیام در برگفته است. در تقاطع خیابان‌های بازار، میدان محمدیه،  چهارراه مولوی و چهارراه سیروس قرار گرفته‌ است.

بازار بزرگ تهران

نقشه بازار بزرگ تهران

نقشه بازار بزرگ تهران مسیرهای دسترسی به بخش های مختلف را نشان میدهد. بر طبق این نقشه برای دستیابی به بازار میتوان از مسیرهای زیر استفاده کرد:

سر راس ترین مسیری که شما را به وسط بازار میرساند، استفاده از مترو تهران است. بر طبق نقشه متروی تهران، شما میتوانید سوار خط قرمز رنگ مترو شوید و در ایستگاه ۱۵ خرداد پیاده شوید. سپس با خروج از این ایستگاه به دل بازارچه های مانتو و شال خواهید رسید. همین مسیر را که ادامه بدهید، به درب اصلی بازار و دالان های آن خواهید رسید.

نقشه بخش های مختلف بازار بزرگ تهران در شکل زیر نشان داده شده است.

نقشه بازار بزرگ تهران

ساعت کاری بازار بزرگ تهران

ساعت کاری بازار بزرگ تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا است ۱۷ عصر میباشد ولی برای اینکه بتوانید از تعداد مغازه بیشتری دیدن کنید حتما نهایتا ساعت ۳ عصر آنجا باشید. تا از بازار تهران دیدن نمایید.

مغازه‌های بیرونی بازار بزرگ تهران تا ساعت ۲۰ نیز دایر هستند. قابل ذکر است ساعت کاری مغازه‌های داخل بازار در روزهای پنجشنبه‌ تا ساعت ۱۴ و مغازه‌های بیرون بازار تا ساعت ۱۷ مشغول به کار هستند. در روزهای جمعه و ایام تعطیل، بازار بسته میباشد اما برخی از پاساژهای حومه­ی بازار در این روزها و ساعت­ها دایر هستند. معمولا در ساعات اولیه صبح که بازار خلوت‌تر میباشد، زمان مناسبی است برای بازدید و خرید در بازار بزرگ.

راهنمای بازدید از بازار بزرگ تهران

چندین ورودی‌ برای بازدید از بازار بزرگ تهران وجود دارد که از مسیرهای مختلفی ‌می‌توانید مراجعه کنیم. در این قسمت مسیر پیشنهادی به شما ارائه میگردد که ‌می‌توانیم از مسیر به صورت عکس برویم یا اینکه بعضی از جاها را کلا حذف کنیم.

مسیر پیشنهادی از شمال تا جنوب بازار بدین شرح است:

این مسیر با سبزه میدان آغاز ‌میگردد که دارای سردر بسیار زیبایی است و دروازه ورودی به بازار محسوب ‌می‌شود که در اولین قدم به بازار کفاش‌ها میرسیم و با ادامه در مسیر چپ به تیمچه مهدیه ‌می‌رسیم که مختص ترمه است. این دالان مختص تنها کفش فروشان نیست و شما میتوانید از کفش و دمپایی گرفته تا برخی ظروف و برخی پوشاک را در اینجا ببینید.

در صورتی که به سمت جنوب برویم وارد بازار جاجب الدوله خواهیم شد  که مختص ظروف دکوری است. پس از عبور از  این بازار وارد بازار بزازها خواهیم شد.

در ادامه راه مسجد امام را مقابل خود خواهیم دید و در صورتی که به سمت شرق مسیر را ادامه دهیم به بازار بین الحرمین خواهیم رسید و بعد از آن خانه­ ای تاریخی پیش رویمان خواهد بود که به نام خانه حاج حسین آقا مشهور است و با آجرکاری، کاشی کاری، گچبری، منبت کاری‌ها حالت منحصر به فرد و زیبایی دارد.

خانه حاج حسین ملک در بازا بزرگ تهران
خانه حاج حسین ملک

در مرحله بعد نوبت به چهارسوق بازار ‌می‌رسد که فضایی هشت ضلعی با گنبد دایره­ای و کوتاه است که با تزئینات زیبای خود شهرت فراوانی دارد. اگر در مسیر بازار خیاط‌ها را نیز ادامه دهیم به امامزاده زید میرسیم و در صورتی که به سمت جنوب برویم به سرای امیر میرسیم.

نکته قابل جالب توجه در بازار تهران این است که علاوه بر مسجد ‌می‌توانیم به کلیسای تادئوس مقدس نیز دسترسی داشته باشیم. هم اکنون به انتهای بازار رسیده­ ایم که ‌می‌توانیم وارد خیابان مولوی شویم و از بازار خارج شویم.

خرید بدلیجات در بازار بزرگ تهران

قطعاً یکی از مراکزی عمده فروشی بدلیجات، بازار بزرگ تهران است که بسیاری از فروشندگان خرده فروش بدلیجات مورد نیاز خود را از این مجموعه‌ها خریداری می‌کنند. در حقیقت بازار بدلیجات اینجا فضایی است که بتوان نیاز خود را به‌صورت متمرکز تأمین نماییم.

این باعث می‌شود تا که هر فروشگاه به تنوع مورد نیاز خود برسد و همچنین بتواند در میان فروشندگان بازار بهترین آن‌ها را نسبت به شرایطی که ارائه می‌دهند انتخاب کند. برای خرید عمده بدلیجات مستلزم این است که یک مرکز وجود داشته باشد که عمده فروشی‌ها به‌صورت متمرکز و در یکجا در حال فعالیت باشند و همچنین اجازه­ این را به ما بدهند تا به هر میزان که نیاز دارید سفارش بدهیم و نیاز خود را تأمین کنیم. بازار بزرگ تهران دارای معایب و مشکلات خود است و بهتر این است که بتوانیم در زمان کوتاه در فضای اینترنت نیازمان را تأمین کنیم.

چهار سوق بزرگ بازار

از مهم ترین مکان ها در بازار بزرگ تهران، چهار سوق بازار است. این مکان زیبا در واقع دارای فضایی به شکل هشت ضلعی با گنبد کوتاه و دایره شکل است که در آن می­توانیم تزیینات زیبای قدیمی را مشاهده نماییم. چهار سوق از قدیمی ترین بخش­های بازار تهران محسوب میگردد.

این بخش در تقاطع مسجد جامع، بازار چهار سوق، کوچه هفت تن و بازار مسگر­ها قرار دارد. اگر نگاهی به تاریخچه این چهار سوق بیاندازیم باید گفت که ساخت این مکان در سال ۱۲۲۲ هجری قمری آغاز شد و در تاریخ ۲ آبان سال ۱۳۵۶ چهار سوق بزرگ بازار با شماره ۱۵۴۱ جزو فهرست آثار مهم ملی ایران قرار گرفت.

چارسوق بزرگ بازار تهران

در صورتی که وارد مسجد جامع تهران شدید، حتماً پس از آن سری به چهار سوق بزرگ بازار بزنید و از این مکان دیدنی و زیبا نیز بازدید نمایید.

لوازم آرایشی عمده بازار بزرگ تهران

در صورتی که قصد خرید لوازم آرایشی به صورت عمده برای فروشگاه یا مغازه خود را دارید بازار بزرگ تهران در محله‌ی پانزده خرداد از اصلی‌ترین مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت عمده در تهران به شمار میرود که میتوان از طریق مترو پانزده خرداد به ان دسترسی پیدا کرد.

قابل ذکر است گاهی مغازه دارهای دیگر پاساژها نیز ترجیح می‌دهند لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی خود را از بانه تهیه نمایند، در صورتی که گاهی قیمت‌های بانه تفاوت چندانی با قیمت‌های بازار بزرگ ندارند و تهیه آن‌ها از تهران مقرون به صرفه است.

پوشاک بازار بزرگ تهران

در تهران فروشگاه­ های لباس و پوشاک زیاد است، به طوری که برای هر سلیقه‌ای پوشاک وجود دارد. اما بسیاری از مردم به دنبال عمده فروش های تهران هستند.عمده فروش های تهران انواع لباس‌های زنانه، مردانه و بچه‌گانه را پخش می­نمایند، که قیمت آن­ها بسیار کمتر از فروشگاه‌های عادی است.

بعضی از عمده فروش­ها تنها به صورت عمده لباس وارد می‌کنند و قابل ذکر است عمده فروشی‌ها لزوماً تولیدی نیستند. اغلب عمده فروش های پوشاک تهران معروف نیستند. لذا میتوانید بسیاری از آن­ها را در بازار بزرگ پیدا می‌کنید. در صورتی که به بازار برویم و پرس و جو کنیم، آدرس خیلی‌ از آن­ها را پیدا خواهیم کرد.

پوشاک بازار بزرگ تهران

عمده فروشی لباس زنانه

عمده فروش­های تهران اغلب لباس زنانه می‌فروشند. در این قسمت چند عمده فروشی لباس زنانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- تولیدی پوشاک بازار بزرگ

این عمده فروش لباس زنانه ، ۸ سالی هست که کارش را آغاز کرده است. عمده فروشی بازار بزرگ، انواع لباس‌ مجلسی زنانه و معمولی تولید می­نمایند و به صورت عمده و کلی به فروش میرسند. در اینجا هر چیزی بخواهیم میتوانیم خریداری کنیم. عمده فروشی بازار بزرگ هر روز از ساعت ۹ تا ۱۸ دایر است.

آدرس عمده فروشی بازار بزرگ: تهران، میدان خراسان، به سمت تیر دوقلو، روبروی بانک مسکن، مجتمع تجاری شرق، طبقه ۴، واحد ۴.

شماره تماس بازار بزرگ: ۰۲۱۳۳۵۱۶۷۹۲

۲- عمده فروشی دنیز

اگر دنبال لباس‌های راحتی و خانگی زنانه هستید، حتما به دنیز سر بزنیدکه یکی از عمده فروش­های تهران است که طرفدار زیاد دارد و خیلی‌ها از آن لباس می‌خرند. همچنین می‌توانید تلفنی و اینترنتی هم لباس‌ها را تهیه  نمایید.برای خرید حضوری، تولیدی دنیز شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۲۲ دایر است. قبل از رفتن در روزهای جمعه، با عمده فروشی تماس حاصل نمایید.

آدرس عمده فروشی دنیز: تهران، یافت آباد، بلوار معلم، شهرک صاحب‌الزمان، خیابان رضایی، کوچه رضانسب، پلاک ۱۵ درب پارکینگ، زنگ آبی

۳- پوشاک تهران پخش

۳۵ سال از تاسیس این عمده فروش می‌گذرد و از قدیمی‌ترین عمده فروش­های تهران است. تهران پخش در کار خود حرفه‌ای است و با سلیقه ایرانی سازگار است.

تهران پخش انواع لباس مجلسی زنانه و راحتی را دارد. البته لباس‌های مردانه و بچه‌گانه هم در انبارش میتوان پیدا کرد. بهتر است از نزدیک سری به این عمده فروشی بزنید.

آدرس پوشاک تهران پخش: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه جمهوری، پلاک ۱۲۵۸، ساختمان امیراکرم، طبقه همکف، واحد ۱۸

شماره تلفن عمده فروشی تهران پخش: ۰۲۱۶۶۹۷۱۰۳۸

عمده فروشی لباس مردانه

بجز مراکز خرید ارزان لباس مردانه در تهران که بازارهای معروفی هستند، دیگر عمده فروش های تهران لباس مردانه نیز پخش می‌کنند.

۱- پخش عمده پوشاک آریا

در این فروشگاه همه چیز را میتوان تهیه نمود. از پیراهن و لباس راحتی گرفته تا تی‌شرت‌های پنبه‌ای شکل. عمده فروشی آریا دارای شلوار جین، کتان و پارچه‌ای نیز است. آریا سابقه زیادی در صنعت پوشاک دارد. قابل ذکر است بیشتر از ۳۰ سال است که عمده فروشی می‌کند.

آدرس عمده فروشی آریا: تهران، بازار بزرگ آهنگران، پاساژ دکتر جواهریان، طبقه همکف، پلاک ۱۷

شماره تماس ارزان سرای آریا: ۰۲۱۵۵۱۵۹۳۲۹

۲- پخش پوشاک نیک

در این مرکز انواع پیراهن و تی‌شرت به فروش میرسند. نیک از آن عمده فروش های تهران است که میتوان بر روی آن حساب کرد. انواع پیراهن‌های چهارخانه پنبه‌ای و کشی و تی‌شرت‌های نخی در نیک پیدا می‌شود. عمده فروشی نیک دارای شلوار جین هم است.

آدرس عمده فروشی نیک: تهران، بازار آهنگران، کوچه محمد صراف، پاساژ دکتر جواهریان، طبقه دو، پلاک ۴۷

شماره تلفن تولیدی نیک: ۰۲۱۵۵۶۹۷۴۶۹

عمده فروشی های لباس بچگانه در تهران

لباس بچه‌ها معمولا گران‌تر هستند.میتوان با هزینه کم از عمده فروش­های بچگانه در بازار لبای تهیه کرد، به جای اینکه هزینه زیادی کنیم  و حتما از پاساژهای لوکس لباس بخریم. تعداد عمده فروش­­ی های لباس بچگانه در تهران کم نیست.

عمده فروشی لباس کودک

عمده فروشی لباس بچه گانه گوچانا

عمده فروش های تهران همگی قدیمی و با سابقه نیستند. گوچانا تنها ۲ سال است که کارش را آغاز کرده است. در اینجا انواع لباس‌های مجلسی و راحتی بچه­گانه را میتوان تهیه کرد. گوچانا لباس­های دخترانه و پسرانه تا سن ۱۳ سال را به فروش میرساند.

آدرس عمده فروشی گوچانا: تهران، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان فلسطین، پلاک ۱۶۴، واحد ۴

شماره تماس عمده فروشی گوچانا: ۰۲۱۶۶۴۹۶۳۳۷

عمده فروشی بچگانه ماریا مد

پخش لباس بچه گانه ماریا مد، لباس‌های دخترانه و پسرانه زیبا و شیک تولید می‌کند. بسته‌بندی‌های لباس‌های ماریا مد بسیار منحصر به فرد و حرفه‌ای هستند و همراه لباس‌ها یک ژورنال هم فرستاده می‌شود.

آدرس عمده فروشی ماریا مد: بازار بزرگ تهران، بازار مسگرها، جنب گذر اول سرای ملی، پاساژ کویتی‌های ملت، ورودی پاساژ

شماره تلفن تولیدی ماریا مد: ۰۲۱۵۵۵۷۵۹۰۷

پاساژ ساعت قیصریه (بازر بزرگ تهران)

پاساژ ساعت قیصریه٬ اولین و قدیمی ترین بورس شناخته شده ساعت در ایران محسوب میگردد. در این بازار انواع مدل ساعتی با قیمت­های مختلف پیدا می­گردد. شایان ذکر است که اغلب فروشگاه های این بازار ساعت­های تقلبی به فروش میرسانند و تنها در حدود ۸۰ مغازه این پاساژ ساعتهای اصلی می فروشند پس هنگام خرید می­بایست دقت شود. بازار ساعت فروشی در تهران واقع در بازار  15 خرداد به سمت سبزه میدان است که باید از ورودی بازار بزرگ وارد بازار بشویم و پس از چند دقیقه پیاده روی کوتاه به بازار ساعت فروش­های تهران خواهیم رسید.

پاساژ بزرگ طلا و جواهر بازار تهران

بازار زگرها یا همین بازار جواهرات در بازار بزرگ تهران واقع شده است که قدیمی­ترین بازار طلای تهران محسوب میشود و محل بسیار مناسبی برای خرید و  فروش طلا است. بازار بزرگ تهران میان خیابان‌های مولوی در جنوب، پانزده خرداد در شمال، خیام در غرب و مصطفی خمینی در شرق قرار گرفته‌است.

انواع طلاهای زرد و سفید و سنگ­های قیمتی را میتوانیم در این بازار پیدا کنیم. تنوع محصول در بازار زرگرها بسیار چشمگیر است. قابل ذکر است طلاهای گران­قیمتی همچون مارک ورساچه و سوئیس گلد را نیز می‌توانیم با مزد ساختی بسیار پایین از آنجا خریداری کنیم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *